^ Back to Top
آخرين ارسال های گفتمان دینی

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: دستور العمل عرفانی آیت الله مبشر کاشانی برای ماه مبارک رمضان

 1. #1
  همکارانجمن اخلاق وعرفان
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  محل سکونت
  بروجرد
  نوشته ها
  7,005
  سپاس
  7,637
  سپاس شده 12,246 در 4,792 پست

  پیش فرض پاسخ : دستور العمل عرفانی آیت الله مبشر کاشانی برای ماه مبارک رمضان

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ماه رمضان ،ماه ضیافت الله است که خداوندمتعال روزه گرفتن دراین ماه را برمسلمین غیر از مریض ومسافر فرض وواجب نموده واین دو گروه باید روزه های فوت شده را درماه های دیگر قضا نمایند.
  ماه مبارک رمضان ،ماه سلوک الی الله است که همه ی ابعاد سلوکی رادربردارد ،جسم وروح سالک راپرورش می دهد ،ماه عبودیت وبندگی خاص وتزکیه نفوس ازهواهای نفسانی و وساوس شیطانی است، ماه شوق واشتیاق به تقرب الی الله ولقاءالله برای اولیاءالله است،ماه تطهیر قلوب از امراض باطنی مانند:بخل وحسد،کینه توزی،مکر وحیله وخدعه و.....
  ماه تنویرالقلوب به معرفت وعشق به خدا ومودت وولایت محمد وآل محمد (ص) است.
  من همیشه دل تنگ تو بودم
  تو با دروغ عاشقم کردی

 2. #2
  همکارانجمن اخلاق وعرفان
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  محل سکونت
  بروجرد
  نوشته ها
  7,005
  سپاس
  7,637
  سپاس شده 12,246 در 4,792 پست

  پیش فرض پاسخ : دستور العمل عرفانی آیت الله مبشر کاشانی برای ماه مبارک رمضان

  ماه تنزیه اعضا وجوارح ازآلودگی ها است مانند چشم ازتجاوز به حریم غیرو نامحرم وبستن زبان ازدروغ وافتراء،تهمت وقسم ناحق و شهادت کذب وسخن چینی وبدزبانی و....
  وگوش ازشنیدن لهو وغیبت و... واجتناب شکم از اکل وشرب حرام وشبهه ناک و... می باشد.

  جمیع اعضاء وجوارح روزه دار ، احرام معنوی می بندد ومحرم می شود که غیر محرم محرم راز نمی شود و وارد حریم محبوب نمی شود.

  پس از احرام معنوی ورود به حریم قرب الهی به راز ونیاز می نشیند «قائماباللیل» شب زنده داری می کندوبا تلاوت قرآن که خواندن یک آیه قرآن در این ماه معادل یک ختم قرآن ثواب دارد ویابا اقامه نمازمستحبی که خداوند برای او برات بیزاری از آتش جهنم می نویسد وبا ذکر استغفار که پیوسته باران غفران ورحمت الهی به او می بارد ونسیم عفو ورضوان حضرت محبوب را درک می کند ویا باذکر صلوات که موجب سنگینی ترازوی عمل می گردد ،سبقت تقرب الی الله می گیرد.

  از انجا که به فرمایش امیرالمومنین صلوات الله علیه که فرمود:«چه بسیار روزه دارانی که از روزه گرفتن غیر از تحمل گرسنگی وتشنگی بهره ای نمی برند» وامید است که مااینچنین نباشیم بلکه تحمل گرسنگی وتشنگی یادآور قیامت وتشنگی فردای محشر وروز های بینوایی وتهی دستی مان درعالم برزخ ونیز یادآور حال فقرا ومستمندان در دنیا که قادر به تهیه غذای روزانه ی زن وفرزند خود نیستند ، باشد.
  صله رحم نمائیم واز خویشان تفقد کنیم، تا زنده هستیم اموال خود را حسابرسی کنیم واز مظالم وحقوق عباد پاک نمائیم وحقوق الله وحقوق الناس بپردازیم، که فردا دیر است.
  اینطور نباشد که به فرمایش عارف واصل مرحوم حاج آقا فخر تهرانی(ره) که فرمود: اگر آجرها وسنگ ها و وسائل منزل بعضی ها پر وبال می داشت هرکدام به سوئی پرواز می کرد تا خود را به صاحبش برساند ، اینها با حق الناس، خانه ها و ویلاهای کذایی خریده اند ونمی دانند که روز محاسبه بر سر آنان چه خواهد آمد.

  واما کیفیت رازو نیاز آنکه بهتر است به ادعیه واذکارماثوره به خصوص آنچه درکتاب شریف «مفاتیح الجنان» آمده عمل شود و «دعای افتتاح ودعای سحر» فراموش نشود ولازم نیست تمام ادعیه و اذکار را بخوانیم بلکه باید به قدروسعت زمان وحوصله وکشش وبه قدر توان، قرآن ونماز یا ادعیه واذکار خوانده شود.

  ومهم خضوع وخشوع وتوجه قلب به حضرت محبوب ومعبود است .
  من همیشه دل تنگ تو بودم
  تو با دروغ عاشقم کردی

 3. #3
  همکارانجمن اخلاق وعرفان
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  محل سکونت
  بروجرد
  نوشته ها
  7,005
  سپاس
  7,637
  سپاس شده 12,246 در 4,792 پست

  پیش فرض پاسخ : دستور العمل عرفانی آیت الله مبشر کاشانی برای ماه مبارک رمضان

  ذکر شریف « استغفرالله الذی لا اله الا هو الحی القیوم، الرحمن الرحیم واتوب الیه » که فرموده امام جعفرصادق است ، هرشب حداقل 100 مرتبه خوانده شود یا به فرمایش عارف بزرگوار مرحوم آیت الله سید عبدالکریم کشمیری 1001 مرتبه «استغفرالله ربی واتوب الیه » ویا به فرمایش مرحوم آیت الله آقا سید علی آقا قاضی 400 مرتبه ذکر یونسیه را بگوئیم« لااله الاانت سبحانک انی کنت من الظالمین» که موجب تطهیر نفس وصفای باطن ونورانیت دل ، بلکه کشف حجب می گردد واگر با شبهای قبل یا بعد از ماه مبارک رمضان «چله واربعین» راتکمیل وکامل کنیم افضل است ونیز به فرمایش عارف بزرگوار حضرت آیت الله کشمیری ، اگر چهل شب ، نماز 1000 مرتبه قل هو الله که در شب عید فطر خوانده می شود بخوانیم ویابدون نماز ، 1000 مرتبه سوره توحید را ختم نموده وآن را به حضرت امیرالمومنین صلوات الله علیه هدیه نمائیم موجب عنایت خاصه آن حضرت به ما می شود و برکات کثیره دارد واگر کسی به فرمایش مرحوم آیت الله قاضی عمل کند وبتواند به مدت 40 شب به طریقی که گفته شد هر شب 1000 مرتبه سوره قدر را در یک جلسه ختم کند آثار وبرکاتی دارد که جای توضیح بیشتر نیست.
  و از مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید احمد عبدمنافی این نسخه به دست حقیر رسید از قول علامه بزرگوار آیت الله حسن زاده آملی که او از بعض مشایخ خود چنین نقل فرمود:

  ذکر:«یا طهر یا طاهر یا طیهور یا طیهار » به عددطیهار که (225) مرتبه می باشد چنانچه در شبهای ماه رمضان انجام دهد موجب نزول فرشتگان و تطهیر قلب وصفای باطن است .

  وبه نظر می رسد ذکر« یا طهریا طاهریامطهر » نیز جهت تطهیر وتنویر قلوب ونفوس به تعداد 1000 مرتبه در هر شب یا به عددابجد جمله موثر وناغع است کما اینکه خواندن دعای جوشن کبیر هر شب بلکه به مدت یک اربعین ، انسان را از تمام بلیات در طول سال حفظ می کند ودل را به تجلیات انوار اسماءالله منور می نماید کما اینکه به فرمایش مرحوم آیت الله بهاءالدینی ذکر شریف« یاخیرحبیب و محبوب » هر شب به تعداد1000 مرتبه (البته تعداد از طرف حقیر بیان شد) موجب استغراق در حب وعشق حضرت محبوب و تنزیه قلوب از حب اغیار می شود .

  وچنانچه از اول ماه رمضان هرشب بعد از نماز عشاء ، دورکعت نماز بخواند وبعد از سلام 1000 مرتبه صلوات فرستد ومقداری پول کنار گذارد وبگوید خدایا این نمازوصلوات واین پول را هدیه می کنم به پیامبراکرم (صلی الله علیه وآله) وشب بعد این عمل را انجام دهد وبه امیرالمومنین هدیه نماید وشب بعد به حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها وهمینطور ادامه دهد تاشب چهاردهم که به وجود مقدس حضرت بقیه الله اعمال را هدیه کند وشب پانزدهم اعمال را انجام دهد وهدیه کند به حضرت ابوالفضل علیه السلام و درنیمه دوم ماه رمضان اعمال را تکرار کند به کیفیتی که گفته شده ، انشاءالله هر حاجتی که داشته باشد برآورده می شود .

  به فرمایش حضرت آیت الله کشمیری (ره) این عمل موجب تقرب به محمد وآل محمد (ص) است .
  البته این ختم صلوات اختصاص به ماه رمضان ندارد وچنانچه بخواهد در طول سال انجام دهد باید از جمعه شب ، یعنی شب شنبه بعد از نماز عشاء شروع کند وبه همان ترتیب که گفته شد انجام دهد و پول های کنار گذاشته را به فقراء هدیه کند که حتما حاجت روا شود واگر بدون حاجت انجام دهد ، مقرب به محمد وآل محمد (ص) شود.
  من همیشه دل تنگ تو بودم
  تو با دروغ عاشقم کردی

موضوعات مشابه

 1. اينست مبلغ علم وهابيون !
  توسط شیعه در انجمن وهابیت
  پاسخ ها: 16
  آخرين نوشته: 06-29-2013, 05:08 AM
 2. زندگی نامه آيت الله محمد تقی بهجت فومنی رحمت الله علیه
  توسط .:MONTAZER:. در انجمن سرگذشت علما و عرفا
  پاسخ ها: 11
  آخرين نوشته: 09-24-2012, 03:31 PM

بازدیدکنندگان این صفحه را از طریق جستجوی مطالب زیر یافته اند

یاخیرحبیب ومحبوب

مبشر کاشانی

ياخيرحبيب و محبوب

ختم آیت الکرسی دررمضان

دستورالعمل عرفا در مها رمضان

حالات عرفانی ایت الله قاضی در ماه رمضان

مبشركاشاني

دستورالعمل سلوکی ماه رمضان

ایت الله مبشر کاشانی

آیه الله قاضی در ماه مبارک رمضان

گفته های عرفانی برای ماه مبارک رمضان

دستورالعمل رمضان

دستورالعمل عرفا برای ماه مبارک

ختم ایت الکرسی درماه رمضان

دستورالعمل ماه مبارک رمضان

دستور العمل عرفانی

علامه مبشركاشاني

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
درباره ما
دوستان ما
ما در شبکه های اجتماعی

گفتمان دینی با هدف مبارزه با افراط و تفریط در دین و به جهت اثبات این مهم که در هزاره سوم هم می توان با دید دینی زندگی آرام و راحتی داشت ، در سال 1387 آغاز به کار کرد و اکنون با بیش از پنجاه هزار کاربر بزرگترین انجمن دینی اجتماعی کشور است. برای ارتباط با گفتمان دینی با ایمیل goftomanedini@gmail.com در ارتباط باشید .

گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی گفتمان دینی